Chciałbyś by Twój region, Twoja miejscowość, czy Twój biznes stał się miejscem do którego będą przyjeżdzać „foodies” z Polski i nie tylko?

Wierzysz w ukryty kulinarny potencjał miejsca, a nie wiesz jak się zabrać, by coś z tego zbudować?

TURYSTYKA KULINARNA – DLACZEGO WARTO?

Coraz częściej poszukujemy doświadczeń nie rzeczy.

Poznanie kultury kraju, czy regionu poprzez jego dziedzictwo kulinarne absolutnie się w to wpisuje. Wszyscy muszą coś zjeść, ale warto by posiłek był niezapomnianym przeżyciem, które opowiada historię miejsca, w którym jesteśmy.

Turystyka kulinarna to wiele korzyści również dla lokalnej społeczności – od budowania miejsc pracy, wsparcia lokalnego rolnictwa, dbałości o lokalne dziedzictwo kulturowe aż po dumę mieszkańca i gospodarza.

JAK ZACZĄĆ?

Budowanie spójnej oferty jest to wieloetapowy proces. Trzeba pamiętać by włączyć wiele podmiotów: od lokalnej organizacji turystycznej, restauratorów i hotelarzy, poprzez producentów żywności, organizatorów turystyki i media.

Trzeba mieć ofertę, która będzie wyróżnialna i atrakcyjna. Turystyka kulinarna to nie mapka z restauracjami! Pamiętajcie, że klient szuka doświadczeń!

NIE WIESZ JAK SIĘ ZABRAĆ?  

Z chęcią pomogę. Zajmuję się strategicznym doradztwem z zakresu marketingu turystyki kulinarnej, promocji i rozwoju produktów regionalnych.

Spędziłem ostatnie lata na intensywnych podróżach kulinarnych po Polsce… Wiele z moich przemyśleń możecie znaleźć na blogu TASTE POLAND. Jako kraj mamy ogromny potencjał wynikający z naszej tradycji, historii i kultury…  niestety mamy ciągle wiele do zrobienia. Stąd też powstał pomysł na TASTE POLAND – Food&Travel consulting.

Wojtek Osiński

EnglishPoland